Polki będą trenować przez tydzień w Albanii

Już za kilka dni reprezentantki naszego kraju – w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy i rozpoczynających się w czerwcu kwalifikacji olimpijskich - wyjeżdżają na zgrupowanie do Albanii.

- W tygodniowym zgrupowaniu w albańskim Golem, gdzie już mieliśmy raz okazję trenować, wezmą udział Paulina Szlachta, Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Sandra Lickun, Katarzyna Sobierajska, Beata Pacut – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji Biało-Czerwonych.

Polki będą trenowały i walczyły na randori z przeciwniczkami m.in. z Kosowa, Holandii, Francji, Turcji, Czech, Chorwacji i Azerbejdżanu.

- Kinga Wolszczak przebywa w Coimbrze w Portugalii, gdzie trenuje i studiuje, zaś do treningów po kontuzji wróciła Angelika Szymańska – dodał szkoleniowiec.

Pod koniec lutego w Warszawie polskie judoczki startowały w turnieju European Open (Puchar Świata). Brązowe medale zdobyły Paulina Szlachta (-48kg) i Kinga Wolszczak (+78kg), zaś Katarzyna Sobierajska (-70kg) zajęła 5 miejsce.

Wcześniej w tym roku Angelika Szymańska (-63kg) wywalczyła brąz w Grand Slam w Paryżu, gdzie na 7 lokatach uplasowały się Aleksandra Kaleta (-52kg) i Julia Kowalczyk (-57kg).

Największy sukces odniosła Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg), która zwyciężyła w Grand Slam w Tel Avivie. W Izraelu tuż za podium, na 5 pozycji, znalazła się Arleta Podolak (-57kg), a na 7 ponownie Aleksandra Kaleta i Julia Kowalczyk.

W PŚ w Sarajewie po brąz sięgnęła Sandra Lickun (-78kg), a 7 była Paulina Dziopa (-78kg).