POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polki rozpoczynają zgrupowanie w Holandii

Prowadzona przez trenera Pawła Zagrodnika kobieca kadra narodowa rozpocznie w sobotę treningi na campie Europejskiej Unii Judo (EJU Training Camp) w Narodowym Centrum Sportowym Papendal koło Arnhem w Holandii. Później Polki przeniosą się na zgrupowanie do Francji.

- Skład na camp w Holandii pozostał bez zmian, trenować będą Paulina Szlachta, Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Anna Dąbrowska, Angelika Szymańska, Eliza Wróblewska, Beata Pacut-Kłoczko, Kinga Wolszczak oraz z powołań klubowych Agata Szafran, Anna Dyba, Urszula Hofman – mówi trener Paweł Zagrodnik.

Judoczki uczestniczące w campie w Papendal mają zaplanowanych 8 jednostek treningowych, w niektóre dni po 2.

- Z uzyskanych informacji wiem, że będą zawodniczki z Kanady, Portugalii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Niemiec, Holandii oraz zapewne wielu innych. A co naszych planów, po motorycznym okresie pracy w COS Zakopane oraz w domu, teraz będziemy przechodzić na budowanie wytrzymałości specjalnej oczywiście z naciskiem na techniczno-taktyczne aspekty – dodał szkoleniowiec polskiej reprezentacji seniorek.

Następnie polskie zawodniczki trenować będą w Houlgate. - Otrzymałem zaproszenie dla naszej kadry od trenera kadry Francji Christophe Massiny. To tylko camp dla judoczek. Mają być m.in. Japonki i Brazylijki – przyznał Paweł Zagrodnik.

Z kolei w dniach 27-28 sierpnia w Pucharze Europy w Coimbrze z powołań klubowych mają startować m.in. Karolina Tałach-Gast -63kg i Daria Pogorzelec -70kg.