POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polki trenują w „domu” brytyjskiego judo

Do końca tygodnia potrwa zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w Olimpijskim i Paraolimpijskim Narodowym Centrum Treningowym w Walsall w zespole miejskim Birmingham. To „dom” brytyjskiego judo.

W Anglii pod wodzą trenerów reprezentacji Pawła Zagrodnika i Jacka Kowalskiego oraz trenerki współpracującej Anety Szczepańskiej do sezonu przygotowują się Biało-Czerwone z kategorii seniorek, młodzieży i juniorek.

- Trenujemy w głównym ośrodki szkolenia brytyjskich judoków, gdzie na co dzień przebywa tamtejsza kadra narodowa. W pierwszy i ostatni weekend uczestniczymy w konsultacji Brytyjczyków z udziałem około 150 judoków i judoczek. Treningi są skierowane głównie na walki – mówi Paweł Zagrodnik, nowy szkoleniowiec seniorskiej reprezentacji Polski.

Najlepsze polskie zawodniczki, na czele z Mistrzynią Europy Seniorek Beatą Pacut (-78kg), Młodzieżową Mistrzynią Europy Angeliką Szymańską (-63kg) i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek Katarzyna Sobierajska (-70kg), trenują z gwiazdami brytyjskiego judo kobiecego.

- Wśród Brytyjek są takie judoczki jak Chelsie Giles (brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio), Lucy Renshall, Natalie Powell, Gemma Howell (wszystkie są medalistkami Mistrzostw Europy). Od poniedziałku do piątku z rana trenujemy z główną miejscową reprezentacją na macie, a wieczorami realizujemy swoje treningi motoryczne – dodał trener Paweł Zagrodnik.

W sezonie poolimpijskim najważniejszymi zawodami będą Mistrzostwa Świata w Uzbekistanie i Mistrzostwa Europy w Bułgarii. Dla Brytyjczyków bardzo ważną imprezą są Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games) w Birmingham na przełomie lipca i sierpnia.