Polscy juniorzy z brązowym medalem Mistrzostw Europy w judo kata

Bracia Antoni Ptak i Stanisław Ptak (UKS Sekcja Sport Gdańsk) w Ju no Kata juniorów zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy, które zakończyły się w Sarajewie.

- Kończymy start w zawodach, z rekordową liczbą ponad 300 startujących, z 3 miejscem braci Ptaków i 5 miejscem Oliwii Cichy i Kevina Jeremiasza – mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Polski.

Antoni Ptak i Stanisław Ptak zdobyli 259,5 pkt, a wyprzedzili ich tylko: Siria Quartieri i Anna Demola (Włochy) 272,5 pkt oraz Rosa Trillo i Nora Barrera (Hiszpania) 271,5 pkt.

Oliwia Cichy i Kevin Jeremiasz (KS Judo i Jujitsu Łaziska) w Katame no Kata juniorów uplasowali się na 5 lokacie – 323 pkt. Wygrali Słoweńcy Kora Kojc, Tito Karanjac 357 pkt. Do brązowego medalu Polakom zabrakło 5,5 pkt.

- W Nage no Kata juniorów, Szymon Łąka/Hanna Kałuża (KSW Satori Jaworzno) zostali sklasyfikowani na 7 lokacie, a Martyna Cioć/Sabina Krajewska (Start Radom) – 8 – powiedział trener Sławomir Smater.

W seniorach najlepsze miejsca: 12 Leszek Piąstka/Anna Jagiełło (AZS Łódź) w Kodokan Goshin Jutsu, również 12 Bartosz Machna/Dawid Kajdy (KSW Satori Jaworzno) w Nage no Kata, 14 Maciej Pudłowski/Anita Pudłowska (Uniq Fight Club Warszawa) w Nage no Kata.