Polscy kadeci wśród najlepszych w rankingu światowym

Bardzo dobry występ polskich kadetów w Pucharze Europy w Zagrzebiu sprawił, że kilkoro z nich awansowało w rankingu światowym. Biało-Czerwoni zdobyli 5 medali – 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

Zwycięzca chorwackiego turnieju Szymon Szulik przesunął się w klasyfikacji kategorii -66kg z 21 na 6 miejsce.

Przed nim są tylko dwaj reprezentanci Azerebejdżanu, Kazach, Egipcjanin i Brytyjczyk gruzińskiego pochodzenia

Srebrni medaliści – Maria Jesionek (-52kg) i Szymon Brzuszczyński (-73kg) – awansowali odpowiednio w swoich wagach z 8 na 7 pozycję oraz z 31 na 11 lokatę.

Brązowe medale wywalczyli Emilia Bielawska -57kg i Zuzanna Banaszewska +70kg. Na liście IJF Emilia Bielawska jest obecnie 11 (poprzednio 12), zaś Zuzanna Banaszewska 9 (15).

W ścisłej czołówce plasuje się także Franciszek Michalak – 7 w kat. -55kg. W poprzednim notowaniu był 9.

Podobnie jak Franciszek Michalak, 5 miejsce w Zagrzebiu zajęła Nicole Widłak +70kg. W rankingu zanotowała duży awans, z 43 na 31 lokatę.

Z kolei w seniorach, po zdobyciu brązowego medalu w European Open w Rzymie, Kacper Szczurowski przesunął się w wadze +100kg ze 162 na 138 pozycję.