Polskie juniorki na podium Pucharu Europy w Kownie

Cztery brązowe medale zdobyły nasze judoczki w pierwszym dniu Pucharu Europy Juniorów w Kownie. Na podium w litewskich zawodach stanęły: Daniela Badura -63kg, Aleksandra Kowalewska -70kg, Julia Marczak -70kg, Dominika Kuźma-Ebel -78kg.

W drodze po medale Polki wygrywały po 2-3 walki, a łącznie 10 (z 14).

W pojedynkach o brązowe krążki nasze zawodniczki pokonały: Daniela Badura – Łotyszkę Sofiję Ponomarijovą, Aleksandra Kowalewska – Ukrainkę Marię Rytską, Julia Marczak – Magdę Glubiak (5 miejsce) i Dominika Kuźma-Ebel – Estonkę Gayane Pogosyan.

7 lokaty w sobotę zajęli Ksawery Ignasiak w kategorii -60kg i Amelia Bagniewska w wadze -63kg.

Jutro kolejny dzień rywalizacji w Kownie w PE Juniorów, a następne starty w zawodach tego cyklu Biało-Czerwoni mają zaplanowane w austriackim Linzu 1-2 czerwca, a także angielskim Birmingham 15-16 czerwca.

Mistrzostwa Europy i Świata w tej kategorii wiekowej odbędą się jesienią. Niektórzy z juniorów mają szansę także na występ w listopadowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile (Wielkopolska).