PP w Oleśnicy: Damian Szwarnowiecki i Julia Kowalczyk wśród zwycięzców

Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Europy Damian Szwarnowiecki (-81kg) i Julia Kowalczyk (-57kg) triumfowali w zawodach Pucharu Polski Seniorów i Seniorek, który odbył się w Oleśnicy. Startowało 136 zawodników i zawodniczek.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w wadze -66kg. W finale Patryk Wawrzyczek (Podbeskidzie Towarzystwo Sportowe Janosik Bielsko-Biała) wygrał z Adrianem Walą (AZS AWF Katowice). Brązowe medale dla Bartosza Dobranowskiego (Klub Judo AZS Opole) i Arkadiusza Makarewicza (Gwardia Wrocław), a poza podium m.in. były kadrowicz Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa).

W kategorii -73kg zwyciężył Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice), a dopiero na 5 miejscu w stawce 22 judoków Aleksander Beta (KS Gwardia Łódź), który ma za sobą również występy w reprezentacji Polski. W wadze -100kg najlepszy był Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa), którego wkrótce czeka debiut w polskiej drużynie narodowej. W plusie triumfował Tomasz Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Wśród triumfatorek PP znalazły się m.in. 17-letnia Aleksandra Janeczko (UKJ Arcus Warszawa) w wadze -52kg i 19-letnia Aleksandra Butlewska (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w wadze -63kg. W kategorii -70kg zwyciężyła Mistrzyni Polski Seniorek 19-letnia Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań).

W wadze -78kg wygrała Urszula Hofman (KS AZS AWF Wrocław), a 2 miejsce zajęła Justyna Sitko (KS Budowlani Sosnowiec).