PP w Oleśnicy: Patryk Wawrzyczek - głównym celem są Mistrzostwa Świata

Trenujący na stałe w Japonii Patryk Wawrzyczek (-66kg) wygrał 5 walk i zwyciężył w Pucharze Polski w Oleśnicy. Wkrótce wraca do Azji i będzie przygotowywał się do zaplanowanego na początku lipca turnieju Asian Open na Tajwanie.

-Najważniejszy cel w tym roku to start w mistrzostwach świata w azerskim Baku i pokazanie się tam z najlepszej strony – mówi 22-letni Patryk Wawrzyczek, który startuje w barwach nowego klubu Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego "Janosik" Bielsko-Biała. Jego trenerem jest Marek Wróbel.

W Oleśnicy zawodnik z Bielska-Białej miał okazję rywalizować m.in. z finalistami Mistrzostw Polski Seniorów, choć w różnych kategoriach wagowych, Arkadiuszem Makarewiczem i Adrianem Walą. Wcześniej pokonał także Bolesława Flejmę, Marka Wawrzkiewicza i Andrzeja Rawiaka.

-Przed czasem wygrałem 4 walki, w tym finał podczas Pucharu Polski, z kolei półfinał z Arkiem w dogrywce na 3 kary. Walczyłem już wiele razy i z Walą i Makarewiczem na zawodach, a z Adrianem byliśmy w jednym klubie, wiec często rywalizowaliśmy ze sobą na treningach – powiedział Patryk Wawrzyczek.

Już w przyszłym tygodniu brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2015 roku wraca do Japonii. W kolebce jutro trenuje od ponad roku.

-Puchar Polski traktowałem zupełnie treningowo, jestem teraz na bardzo mocnych obciążeniach przez co na zawodach w Oleśnicy nie pokazałem nawet połowy swoich możliwości. Mój najbliższy start to turniej na Tajwanie za niewiele miesiąc – dodał.

W poprzednim roku Patryk Wawrzyczek zajął m.in. 3 miejsce w European Open w Katowicach i 7 miejsce w Grand Prix w chińskim Hohhot. Startował także w prestiżowym turnieju Jigoro Kano Grand Slam w Tokio.