POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Przemysław Matyjaszek zaprasza do projektu ”Judo na 4 metrach kwadratowych”

Były Wicemistrz Europy w wadze -100kg Przemysław Matyjaszek zaprasza do projektu ”Judo na 4m2”. Na youtube trener prezentuje ćwiczenia, który można wykonać w swym miejscu zamieszkania - w czasie pandemii koronawirusa - właśnie na 4 metrach kwadratowych.

Na początku kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, znakomity zawodnik i trener Przemysław Matyjaszek rozpoczął realizację nowego projektu.

- Zapraszam do projektu Judo na 4m2. Postaram się dobrać takie ćwiczenia, abyście mogli w tym trudnym czasie ćwiczyć w domu na 4m2, bezpiecznie, przyjemnie i uczyć się poszerzać swoją wiedzę o judo. Zapraszam, korzystajcie i ćwiczcie – mówił Przemysław Matyjaszek, który jako judoka zdobył srebro ME w wadze -100kg w 2008 roku w Lizbonie oraz brąz w kategorii open w 2007 roku w Warszawie.

Piąty judoka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie jest obecnie trenerem w GKS Czarni Bytom, a także pracuje w sztabie reprezentacji Polski głównego szkoleniowca Mirosława Błachnio.

W internecie Przemysław Matyjaszek publikuje kolejne ćwiczenia, które każdy może wykonać w mieszkaniu w czasie pandemii koronawirusa.

W poszczególnych odcinkach 2-krotny olimpijczyk prezentował m.in. Mostki na barkach z dotknięciem ręką ziemi. – To ćwiczenie idealnie pomoże nam uwolnić się z trzymania kesa gatame – powiedział.

Inne ćwiczenia opisywał w ten sposób: - Ćwiczenie przydatne przy trzymaniach. Dociągamy się do wyobrażonego partnera na brzuchu z szeroko rozstawionymi nogami, staramy się aby palce były wbite w podłoże i powrót krokodylkiem.

Przemysław Matyjaszek na youtube i Facebooku zaproponował także ćwiczenia z wykorzystaniem judogi, jak również tandoku renshu na dowolną technikę („wejścia do dowolnego rzutu”), połączone z ćwiczeniem padnij-powstań.

Inny przykład ćwiczenia w pokoju czy na korytarzu to “Zegar” – jak przyznał trener to ćwiczenie wzmacnia nasze nogi i stabilność na tatami. Materiały wideo są dostępne dla każdego chętnego.