POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy: brązowe medale Rafała Kozłowskiego i Urszuli Hofman

Rafał Kozłowski (-90kg) i Urszula Hofman (-70kg) zdobyli brązowe medale w 2 dniu Pucharu Europy w Bratysławie. Biało-Czerwoni zakończyli turniej z dorobkiem 1 złotego i 6 brązowych krążków. Wczoraj zwyciężył Łukasz Golus (-66kg).

Po 3 zwycięstwach, w półfinale Rafał Kozłowski przegrał po 4-minutowej walce z późniejszym triumfatorem Słowakiem Peterem Zilką. W pojedynku o brąz Polak pokonał Holendra Basa Van Empelena.

Urszula Hofman zwyciężyła w ćwierćfinale Chorwatkę Maję Blagojević, a w półfinale przed czasem przegrała z Holenderką Evelien Berndsen, która wygrała całe zawody. W decydującym pojedynku wygrała przez ippon z inną Polką Patrycją Lorenc.

Piąte miejsca poza Patrycją zajęły także Tomasz Tałach (+100kg). W walce o brąz przegrał po 2 min z Czechem Mihalem Horakiem.
Na 7 lokatach uplasowali się dziś Damian Stępień (-81kg), Michał Dudek (+100kg).

W sobotę złoto zdobył Łukasz Golus (-66kg), a brąz Bartłomiej Garbacik (-60kg), Jacek Brysz (-66kg), Joanna Stankiewicz (-48kg) i Karolina Pieńkowska (-52kg).

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 6 miejsce z dorobkiem 7 medali. Wygrała Słowenia, której reprezentanci triumfowali w 3 kategoriach wagowych.