POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy: Daria Pogorzelec wystąpi w Bratysławie

Powołana na Mistrzostwa Świata w Baku Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) wystąpi w najbliższy weekend 1-2 września w Pucharze Europy w Bratysławie. To turniej, w którym nasi judocy odnosili liczne sukcesy.

- Traktuję ten start treningowo, chciałabym stoczyć kilka mocnych walk, przećwiczyć rozwiązania taktyczne, oswoić się z rutyną startową i dostroić z nowymi trenerami kadry. Lubię brać udział w zawodach, a Puchar Europy w Bratysławie to dobra okazja, żeby przetrzeć się przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata – mówi Daria Pogorzelec (-70 kg).

Zawodniczka z Trójmiasta jest jedną z najbardziej doświadczonych judoczek w reprezentacji Biało-Czerwonych. Przed trzema laty doszła do półfinału MŚ w Astanie, gdzie zajęła 5 miejsce w wadze -78 kg.

W Bratysławie walczyć będzie ponad 40 osób z Polski, w tym Kamil Grabowski (+100 kg), który zwyciężał tam już 3-krotnie, od 2013 do 2015 roku.

- Start w Pucharze Europy planowany był także dla powołanych na MŚ w Azerbejdżanie Damiana Szwarnowieckiego (-81 kg) i Pauli Kułagi (-78 kg). Oboje ze względów zdrowotnych zdecydowali o pozostaniu w Polsce i kontynuacji przygotowań do MŚ bez udziału w turnieju na Słowacji – powiedział trener naszej reprezentacji Mirosław Błachnio.

Rok temu w PE w Bratysławie złoto zdobył Łukasz Golus -66 kg, a brąz Bartłomiej Garbacik -60 kg, Jacek Brysz -66 kg, Rafał Kozłowski -90 kg i Joanna Stankiewicz -48 kg, Karolina Pieńkowska -52 kg, Urszula Hofman -70 kg.

W 2014 i 2015 roku Biało-Czerwoni wygrywali klasyfikację medalową - 4 lata temu wywalczyli 7 medali, w tym 5 złotych Kinga Kubicka -48kg, Karolina Pieńkowska -52 kg, Joanna Jaworska +78 kg, Aleksander Beta -66 kg, Kamil Grabowski +100 kg. Rok później w zawodach zwyciężali Tomasz Szczepaniak -90 kg i Kamil Grabowski +100 kg. Natomiast w 2013 roku wygrywali na Słowacji Maciej Tworzydło -90 kg i Kamil Grabowski +100 kg.