Puchar Europy Juniorów: medalowa seria Kurowskiego i Banaszewskiej

Dwoje reprezentantów Polski - Jakub Kurowski (-60kg) i Zuzanna Banaszewska (-78kg) - zdobyło brązowe medale w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu.

Oboje nasi medaliści są jeszcze kadetami, ale z powodzeniem startują też w juniorach.

Tydzień temu Zuzanna Banaszewska (-78kg) triumfowała w Pucharze Europy Kadetów w Teplicach, zaś Jakub Kurowski (-60kg) wygrał takie zawody w hiszpańskiej Fuengiroli.

W sobotę w Poznaniu Zuzanna Banaszewska i Jakub Kurowski odnieśli po 4 zwycięstwa (zanotowali po jednej porażce).

W pojedynkach o brązowe medale wygrywali, odpowiednio, z Czeszką Stepanką Hojdarovą i Kazachem Madim Serikovem.

Na 5 pozycji sklasyfikowana została Oliwia Ziewalicz (+78kg), a na 7 lokatach uplasowali się Szymon Szulik -73kg, Jakub Kuczyński -73kg, Wiktoria Baron -70kg, Dominika Kuźma-Ebel -78kg.

W pierwszym dniu turnieju w wielkopolskiej stolicy po 3 złote krążki sięgnęli Izraelczycy, zaś Niemcy mieli czworo swoich zawodników w finałach, a bilans to 2-2.