Puchar Europy Juniorów: Michał Wąsikowski najlepszy w Birmingham

Michał Wąsikowski (-90kg) powtórzył sukces Ksawerego Ignasiaka (-60kg) i triumfował w juniorskim Pucharze Europy w angielskim Birmingham.

W niedzielę Michał Wąsikowski kolejno pokonał Niemca Paula Szymainskiego, Holendra Ayouba El Gourariego, w półfinale Francuza Lucasa Fouquet-Pertusę i 9-minutowym finale Holendra Florisa Den Hartoga.

Również 4 walki wygrał Dawid Szulik, który ostatecznie zdobył brązowy medal w kategorii -81kg.

Dawid Szulik okazał się lepszy od Brytyjczyka Andrew Rossa, Estończyka Atsa Prangliego, Hiszpana Arkaitza Eneriza Garcię i o brąz Niemca Paula Friedrichsa. Poniósł porażkę tylko z Francuzem Juniorem Dabayą.

Siódmy był Michał Walenciak w wadze -100kg; bilans walk 1-2.

Biało-Czerwoni zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej PE Juniorów w Anglii. Ich łączny bilans to 6 medali – 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe.