Puchar Europy juniorów w Kownie przyniósł nam aż pięć medali !

13-14 maja odbył się Puchar Europy juniorów w Kownie na Litwie. Polacy pojechali na turniej w trzydziestoosobowym składzie. Na zawodach startowało 329 judoków z 22 państw. Dobrze przygotowana Polska kadra wywalczyła aż pięć miejsc medalowych.

Wśród dziewcząt na podium stanęła Klaudia Cieślik w kat. -52 kg. Zawodniczka stoczyła cztery pojedynki w tym trzy wygrywając. W finale przegrała z Belgijką Myriam Blavier, ostatecznie zdobywając srebrny medal. W kat. -78 kg brąz wywalczyła Daria Tymann. Polka miała pierwszy wolny los, później przechodząc do repasaży wygrała walkę o trzecie miejsce z Anniką Karilaid (Estonia). Nasza druga reprezentantka z kat. wyżej +78 kg Julia Świątkiwiecz także ostatecznie stanęła na trzecim miejscu. Julia stoczyła trzy pojedynki, wygrywając na ippon z Ukrainką Anną Slobodianiuk.

W drużynie męskiej w kat. -100 kg zdobyto dwa brązowe medale. Dominik Majowski miał wolny los, potem zawalczył z trzema przeciwnikami. O brąz wygrał z zawodnikiem z Niemiec Viktorem Drillerem.
W tej samej kategorii wagowej także Kacper Szczurkowski stanął na trzecim miejscu. Polak stoczył cztery pojedynki. O miejsce medalowe wygrał z Węgrem Peterem Arvai.
Dobry start Polaków na Pucharze Europy motywuje zawodników jak i trenerów do dalszej ciężkiej pracy. Gratulujemy !