Puchar Europy Juniorów: w piątek losowanie turnieju w Poznaniu

Z udziałem ponad 420 judoków i judoczek z 21 krajów, w dniach 13-14 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Pucharu Europy Juniorów. Losowanie zostało zaplanowane na piątkowy wieczór (g. 20:00).

Wśród mężczyzn najliczniej obsadzone są kategorie: -73kg – 61 zawodników, -66kg – 53, -81kg – 49, zaś w rywalizacji kobiet: -63kg – 32, -57kg – 27, -70kg – 26.

W juniorskim Pucharze Europy mogą startować judoczki i judocy z sześciu roczników, od 2004 do 2009.

W stolicy Wielkopolski wystąpi światowa czołówka, na czele z liderem kategorii -60kg Kazachem Talgatem Orynbassarem i wiceliderem wagi -73kg, jego rodakiem Adiletem Almatem. Z kolei w kat. -78kg Niemki Mathilda Niemeyer i Eva Buddenkotte są na miejscach 3-4.

Biało-Czerwoni na tatami w Poznaniu powalczą m.in. o awans na Mistrzostwa Europy Juniorów w Estonii. Z kolei dobry występ w ME to szansa na start w Mistrzostwach Świata w Tadżykistanie.

Jeśli chodzi o ubiegłoroczne ME Juniorów, brązowe medale zdobyli Martyna Glubiak -63kg i Grzegorz Teresiński +100kg. Martyna Glubiak wywalczyła także brąz w MŚ Juniorów.

Warto przypomnieć, że po zbliżającym się Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu, odbędzie się tam camp w dniach 15-17 kwietnia.