Puchar Europy Kadetów: Biało-Czerwoni podwoili zdobycz medalową na Węgrzech

W niedzielę, podobnie jak wcześniej, polscy judocy wywalczyli 5 medali w Pucharze Europy Kadetów w węgierskim Györ. Ich łączny bilans to po 5 krążków srebrnych i brązowych. Żaden kraj nie zdobył tak wielu medali w tych zawodach.

W drugim dniu turnieju po srebro sięgnęła Emilia Bielawska, 5 judoczka tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów.

W Györ wygrała 4 z 5 walk, pokonując Węgierkę Sarę Takacs, Włoszkę Ericę D’Alessandro, kolejną węgierska rywalkę Zitę Bozso i Czeszkę Amalie Scerbovą. W finale Polka przegrała z Francuzką Manon Agati-Alouache.

Brązowymi medalistami zostali: Magdalena Wałęga -57kg, Hanna Zaitseva -63kg, Martyna Skorupińska -70kg, Nicole Widłak +70kg.

W niedzielę na 5 lokacie została sklasyfikowana Julia Troka +70kg, a na 7 – Magdalena Schenk -63kg, Robert Świdwa -81kg, Michał Florek +90kg.

W sobotę srebrne krążki wywalczyli: Wojciech Michalak -55kg, Jakub Kurowski -60kg i Sandra Walendzik -40kg, Barbara Twarowska -48kg, a brązowy zdobyła Natasza Potok -44kg.