Puchar Europy Kadetów: Jakub Kurowski złotym medalistą, pięcioro Polaków na podium

Jakub Kurowski zdobył złoty medal w kategorii -60kg, a łącznie pięcioro polskich judoków stanęło na podium w 1 dniu Pucharu Europy Kadetów w Berlinie.

Aż 5 walk wygrał Jakub Kurowski. Pokonał m.in. w ćwierćfinale przed czasem Holendra Ahmada Saeeda, w półfinale po 4-minutowym pojedynku Niemca Kiliana Loefflera i w finale w dogrywce Szwajcara Romaina Bauda.

Srebrne medale w niemieckiej stolicy wywalczyły: Sandra Walendzik -40kg i Nina Potok -44kg, a brązowe: Natasza Potok -44kg i Barbara Twarowska -48kg.

W walkach finałowych Sandra Walendzik (łączny bilans pojedynków 1-1) przegrała ze Szwajcarką Melody Veillard, a Nina Potok (2-1) z Węgierką Viktorią Kiss.

Z kolei w rywalizacji o brązowe krążki Natasza Potok (2-1) wygrała z Holenderką Megan Warners po 10 minutach, zaś Barbara Twarowska (3-1) pokonała Niemkę Helke Ridderskampf.

Na półmetku zawodów PE w Berlinie Biało-Czerwoni w klasyfikacji medalowej z 5 zdobytymi medalami zajmują bardzo dobre 3 miejsce za reprezentacjami Niemiec i Szwajcarii. Poza wymienionymi naszymi zawodniczkami i zawodnikiem, na 5 lokacie uplasowali się Jan Kolondra i Jakub Muniz Acosta w wadze -55kg.