Puchar Europy Seniorów: Jakub Pankowski ze srebrnym medalem i Klaudia Cieślik z brązowym

Jakub Pankowski zdobył srebrny medal w wadze -90kg, a Klaudia Cieślik brązowy w -52kg w drugim dniu Pucharu Europy w słoweńskim Podcetrtek.

Z kolei w sobotę brązowe krążki wywalczyli Krzysztof Klimkiewicz -66kg i Aleksandra Turek -78kg.

W niedzielę Jakub Pankowski wygrał 3 z 4 walk w dogrywkach, tj. z Niemcem Fabianem Kansym, Finem Teo Yliruusi, Czechem Radomirem Musilem. W finale przegrał z Serbem Islamem Sogenovem.

Najdłuższy pojedynek z udziałem Klaudii Cieślik trwał prawie 8 minut. Poniosła porażkę na inaugurację z Włoszką Micaelą Sciacovelli. Potem Polka odniosła 3 zwycięstwa, w tym o brąz z Niemką Leną Djeriou.

Na 5 pozycjach dzisiaj sklasyfikowane zostały startujące w kategorii -48kg Oliwia Onysk i Zuzanna Woźniak.

Obie Polki miały identyczny bilans walk 2-2; o brązowe medale Oliwia Onysk przegrała z Węgierką Rebeką Koszegi, a Zuzanna Woźniak z Niemką Sarah Ischt.