Puchar Europy Seniorów w Coimbrze: Karolina Tałach-Gast brązową medalistką

Karolina Tałach-Gast zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -63kg w pierwszym dniu Pucharu Europy w Coimbrze (Portugalia).

Doświadczona polska judoczka wygrała w ćwierćfinale z Portugalką Laurą Costą, a w półfinale spotkała się z pochodzącą z Brazylii reprezentantką gospodarzy Barbarą Timo. Karolina Tałach-Gast przegrała ten pojedynek, ale o brąz pokonała Włoszkę Giovannę Fusco.

Jutro na tatami w Coimbrze wystąpi pięcioro Polaków, w tym Daria Pogorzelec, którą kibice pamiętają ze świetnych walk m.in. w Igrzyskach Olimpijskich (7 miejsce w Londynie w 2012) i Mistrzostw Świata (najwyższa w karierze – 5 lokata w 2015 roku).

Oprócz Darii Pogorzelec w wadze -78kg zgłoszone są Paulina Muszyńska i Julia Jaśkiewicz. Wszystkie zaczną zmagania od ćwierćfinałów.

Również w 1/4 finału wystąpi Dawid Mechowski -90kg, zaś w 1/8 finału Bartosz Borzęcki.