POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy Seniorów w Coimbrze: w niedzielę troje Polaków na podium

Daria Pogorzelec zdobyła w niedzielę srebro, zaś Julia Jaśkiewicz (obie -78kg) i Bartosz Borzęcki (-81kg) brązowe medale w Pucharze Europy w Coimbrze. Wczoraj w Portugalii brąz wywalczyła także Karolina Tałach-Gast (-63kg). Tuż za podium, na 5 miejscu uplasował się Dawid Mechowski (-90kg), a 7 była Paulina Muszyńska (-78kg).

Najbardziej utytułowana z grona polskich judoków (startowali z powołań klubowych) Daria Pogorzelec wygrała z Chinką Liu Yi i Portugalką Beatriz Moreirą, zaś w finale przegrała z inną chińską zawodniczką Ma Zhenzhao.

W tej wadze Julia Jaśkiewicz o brąz pokonała Beatriz Moreirę. Wcześniej przegrała z Portugalką Caroliną Paiva i w repesażu wygrała z Brytyjką Rachel Tytler. 7 miejsce zajęła Paulina Muszyńska.

W niedzielę w PE Seniorów rywalizowali także dwaj Biało-Czerwoni kończący w tym roku wiek juniora.

Bartosz Borzęcki w 1/8 finału wagi -81kg zwyciężył Brytyjczyka Michaela Nugenta, a w ćwierćfinale uległ judoce gospodarzy Joao Fernando. Później Polak okazał się lepszy od trzech rywali – w pojedynkach repasażowych pokonał dwóch Chińczyków – Bayande Lihei i Daga Qing, a o brązowy medal rywalizował z Niemcem Lukasem Vennekoldem i też wygrał.

W kategorii -90kg Dawid Mechowski triumfował w walce z Portugalczykiem Miguelem Rato, a w półfinale przegrał z Chińczykiem Han Qi. Niestety nie powiodło mu się o pojedynku o brąz ze Szwedem Leonidasem Hytonenem.