POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy w Belgradzie: Anna Załęczna ze złotym medalem

Po wczorajszym zwycięstwie Ksawerego Morki (-73kg), w niedzielę złoty medal turnieju o Puchar Europy w Belgradzie zdobyła Anna Załęczna (+78kg). Torunianka wszystkie walki wygrała przed czasem.

Była Mistrzyni Polski Seniorek i Drużynowa Mistrzyni Europy dopisała kolejny sukces w swojej karierze. Dziś pokonała 3 rywalki – w ćwierćfinale Serbkę Aleksandrę Dubroję, w półfinale Chorwatkę Tinę Radić, a w finale jej rodaczkę Katarinę Luciję Vuković. Wszystkie przeciwniczki Polki stanęły razem z nią na podium.

Dzięki zwycięstwom Ksawerego Morki i Anny Załęcznej, która tydzień temu wywalczyła brąz podczas Pucharu Świata w Madrycie, reprezentacja Biało-Czerwonych zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej PE w Serbii. Wyprzedzili nas tylko gospodarze i Węgrzy.

W niedzielę na punktowanych 7 lokatach sklasyfikowani zostali Kacper Szczurowski (-100kg) i Daria Tymann (-78kg). Dwie wygrane walki nie dały awansu do siódemki Sebastianowi Marcinkiewiczowi (-81kg). Na pierwsze zwycięstwo w oficjalnych zawodach międzynarodowych seniorów w barwach polskiej reprezentacji musi jeszcze poczekać pochodzący z Ukrainy Oleksii Lysenko (-100kg).

Największą gwiazdą belgradzkich zawodów był Węgier Krisztian Toth, który ma na koncie srebro Mistrzostw Świata w wadze -90kg. W Serbii zwyciężył 4 rywali i pewnie sięgnął po zwycięstwo w kategorii -100kg.