Puchar Europy w Rydze: Agata Palka ze srebrnym medalem

Młodzieżowa Mistrzyni Polski Agata Palka (-70kg) wywalczyła srebrny medal w zawodach seniorskich Pucharu Europy w Rydze.

Po zwycięstwach z Estonką Valerią Usanovą, Francuzką Gabrielle Barbaud i Holenderką Sarah Hector, w finale reprezentantka naszego kraju przegrała z Litwinką Aidą Vasiliauskaite.

Urodzona w 2002 roku Agata Palka, 7 judoczka Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie w 2019 roku, ma szansę wystartować w listopadowych Młodzieżowych ME w Pile.

Po wczorajszych 5 miejscach Pauliny Szlachty (-48kg) i Natalii Stokłosy (-48kg), w niedzielę na 5 pozycjach sklasyfikowani zostali: Anna Dyba (-78kg; bilans pojedynków 2-2), Damian Szwarnowiecki (-81kg; 3-2) i Patryk Broniec (+100kg; 2-2).

Na 7 lokatach uplasowali się Natalia Nowaczyk (-78kg), Konrad Szatkowski (-81kg) i Jakub Bogdaniuk (-100kg).

Rywalizację w łotewskiej stolicy wygrali Chorwaci, którzy zdobyli 6 medali, w tym 3 złote.