Puchar Europy w Rydze: Natalia Stokłosa i Marta Kuraś srebrnymi medalistkami

Natalia Stokłosa -48kg i Marta Kuraś -52kg zdobyły srebrne medale w Pucharze Europy w Rydze. Piąte miejsce zajęła Agata Szafran -63kg.

W najniższym limicie wagowym Natalia Stokłosa wygrała z Brytyjką Asleigh Barnikel i przegrała z Hiszpanką Janą Cid Balcells.

Marta Kuraś pokonała Włoszkę Alessię Tedeschi i Hiszpankę Paulę Lanzę Chacoris, a w finale uległa Słowence Anji Stangar.

W kat. -63kg Agata Szafran zwyciężyła w walkach z Holenderką Maartje Daamen i Włoszką Cristiną Piccin, a przegrała w półfinale z Holenderką Kamile Nalbat i w pojedynku o brąz z Brytyjką Jessie Edwards.

Na 9 pozycjach w łotewskim turnieju uplasowali się Igor Błaszczak -60kg, Olga Jarmuż -57kg, Agata Pałka -63kg

Puchar Europy zakończy się w niedzielę, a wystąpi m.in. Damian Szwarnowiecki -81kg, były Mistrz Europy Juniorów i Młodzieżowców, 5 judoka Mistrzostw Świata Seniorów w 2018 roku.