Puchar Europy w Sarajewie oraz w Berlinie

W ten weekend (29-30.04) odbyły się dwa Puchary Europy. W Sarajewie walczyli seniorzy natomiast w Berlinie rywalizowali ze sobą kadeci.

Na Puchar Europy seniorów do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina) przyjechało 238 zawodników z 24 państw. Z Polski startowało 5 judoków. W zawodach zdobyliśmy dwa miejsca medalowe. Pierwsze miejsce w kategorii -60 kg zajął Adrian Wala. Polak miał wolny los. Pierwszy pojedynek stoczył z Lavem Divljanem (Bośnia i Hercegowina). Następnie wygrał z Francuzem Kamalem Fikri. Walkę półfinałową Adrian stoczył także z Francuzem Kamelem Mohamedim - wygrywając w 8 sekundzie na Ippon. O pierwsze miejsce walczył z Yohanem Rousselem (Francja) wygrywając na dwa Wa-zari. Ostatecznie zostając złotym medalistą Pucharu Europy Seniorów. W turnieju medal zdobyła w kategorii do -70 kg Aleksandra Jabłońska. Polka miała pierwszy wolny los. Stoczyła trzy pojedynki. W walce o brąz wygrała z zawodniczką ze Słowenii Zalą Pecoler – wygrywając na Wa-zari. W zawodach startował także Karol Kurzej zajmując ostatecznie 5. miejsce.

Na Puchar Europy kadetów do Berlina przyjechało aż 694 zawodników z 33 państw! W zawodach brało udział 24 Polaków. Niestety tylko jednej udało się zająć miejsce medalowe. Natalia Kropska zdobyła złoto w kategorii -57 kg. Polka stoczyła aż 6 pojedynków. W pierwszej walce zmierzyła się z Leonie Beyersdorf (Niemcy). Kolejne pojedynku wygrała z: Laurą Kallinger (Austria), Nikolett Nyiri (Węgry) oraz Irene Pedrotti (Włochy). W walce półfinałowej Polka walczyła z Czeszką Renatą Zachovą. Do finału Natalia weszła z Serbką Maricą Perisic. Polka pokonało swoją przeciwniczką w 43 sekundzie na Ippon. Tym samym została złotą medalistką Pucharu Europy Kadetów.