Puchar Polski Juniorek i Juniorów: Maria Jesionek wygrała w Sochaczewie

Maria Jesionek, uczestniczka niedawnych Mistrzostw Świata Kadetek w wadze -52kg, zwyciężyła w sobotę w Sochaczewie w Otwartym Pucharze Polski Juniorek w kategorii -57kg. W finale pokonała Alicję Ołdak, która tydzień temu także była 2, ale w pucharowych zawodach seniorek w Warszawie.

W turnieju juniorskim im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie (startowali judocy z roczników 2002 – 2006), poza Marią Jesionek startowali też inni reprezentanci Polski kadetów, m.in. Karolina Siennicka, Zuzanna Starczyńska i Stanisław Piechota, Fabrycjusz Tarkowski. Nie zabrakło też obcokrajowców.

Karolina Siennicka zajęła 2 miejsce w wadze -52kg (triumfowała Aleksandra Wenzel), podobnie jak Stanisław Piechota w -60kg (wygrał Mateusz Fityka) i Fabrycjusz Tarkowski w -81kg (zwyciężył Oskar Rogalski). W kategorii -63kg Zuzanna Starczyńska była 5, a najlepsza okazała się Amelia Konfisz, która wyprzedziła Martynę Glubiak.

W innych kategoriach wagowych na najwyższym stopniu podium stanęli:

juniorki: -48kg Zuzanna Woźniak, -70kg Litwinka Ugne Pileckaite, -78kg Aleksandra Turek, +78kg Katarzyna Znamirowska;

juniorzy: -55kg Danilo Kravchenko, -66kg Jakub Pec, -73kg Jakub Kuczyński, -90kg Michał Walenciak, -100kg Jakub Mrozek, +100kg Bartłomiej Morman.

W poniedziałek odbędzie się camp szkoleniowy organizowany przez UKS Orkan Sochaczew.

W następnym tygodniu reprezentantki i reprezentanci Polski walczyć będą w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze.