POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski Juniorek i Juniorów: najlepsi wystąpią w European Open

Z udziałem ok. 180 zawodniczek i zawodników w Opolu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Dla części młodych judoków to był sprawdzian przed seniorskimi zawodami Europen Open, czyli Pucharem Świata w Warszawie w dniach 29 lutego – 1 marca.

Wśród osób zgłoszonych do zbliżającego się stołecznego turnieju jest pięcioro zwycięzców rywalizacji w Opolu. Są to Paulina Szlachta w kategorii wagowej -48kg, Aleksandra Janeczko -52kg, Łucja Obal -57kg, Agata Szafran -63kg i Adrian Pełka -81kg.

Trenerzy reprezentacji seniorów i juniorów od dawna zapowiadali, że European Open w Arenie Ursynów będzie szansą dla zaplecza pierwszej reprezentacji oraz młodych zawodników i zawodniczek. Dla wielu z nich to dopiero pierwsze starty w międzynarodowej imprezie seniorskiej. W składzie są też m.in. Nikola Szlachta -52kg (2 miejsce w Opolu), Kacper Kubiak -90kg (2), czy też Kacper Karaś -81kg (3).

Niedawno 19-letnia Paulina Szlachta wystąpiła w zawodach tej samej rangi – PŚ w Bratysławie. W ubiegłym roku ta judoczka oraz Łucja Obal (obie rocznik 2000) rywalizowały w Mistrzostwach Europy Juniorów w fińskim mieście Vantaa.

W klasyfikacji medalowej w opolskim turnieju zwyciężył UKJ Yuko Józefów – 2 złote i 1 srebrny przed MKS Juvenia Wrocław 1-2-3 i KS Akademia Judo Poznań 1-2-0.

W tym roku w czerwcu odbędzie się Puchar Europy Juniorów w Poznaniu, w sierpniu Mistrzostwa Świata w tej grupie wiekowej w Turcji, a na początku września Mistrzostwa Europy.

Złoci medaliści Pucharu Polski

juniorki
-44kg Nada Alwaqedi (MKS Truso Elbląg)
-48kg Paulina Szlachta (KS AZS AWF Wrocław)
-52kg Aleksandra Janeczko (UKJ Arcus Warszawa)
-57kg Łucja Obal (UKS Halinów Team Halinów)
-63kg Agata Szafran (KS Akademia Judo Poznań)
-70kg Anna Kaleta (UKS Judo Wolbrom)
-78kg Martyna Nolewajka (GKS Czarni Bytom)
+78kg Maria Łętkowska (UKS 15 Krosno)

juniorzy
-55kg Danylo Kulinych (KS "Gwardia" Łódź)
-60kg Dawid Hypta ( MKS Juvenia Wrocław)
-66kg Szymon Szymański (UKJ Yuko Józefów)
-73kg Igor Matusiak (UKJ Yuko Józefów)
-81kg Adrian Pełka (WKS Gwardia Warszawa)
-90kg Dawid Mechowski (UKS Conrad Gdańsk)
-100kg Nikodem Kubiak (AZS-AWF Poznań)
+100kg Amadeusz Lewandowicz (UKS Olimp Nowa Sól)