Puchar Polski Juniorów: Aleksandry Sokołowska i Kowalewska wśród zwyciężczyń

Aleksandra Sokołowska (-63kg), Aleksandra Kowalewska (-70kg) oraz Krzysztof Klimkiewicz (-66kg), Michał Kowalczyk (-73kg) i Bartosz Borzęcki (-81kg) – to tylko niektórzy z triumfatorów niedzielnych zawodów o Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Sochaczewie.

W walce finałowej Aleksandra Sokołowska, brązowa medalistka MP Seniorek, pokonała Martynę Glubiak. Z kolei w kat. -73kg rozgrywki prowadzono w grupie i Aleksandra Kowalewska zwyciężyła we wszystkich czterech walkach przez ippon.

W pozostałych wagach na najwyższym stopniu podium stanęły: Zuzanna Woźniak (48 kg), Maria Jesionek (52 kg) i Julia Bulanda (57 kg).

Oprócz Aleksandra Sokołowskiej, w niedawnych mistrzostwach kraju w Opolu, po brąz sięgnął także m.in. Krzysztof Klimkiewicz (-66kg). W Sochaczewie odniósł on 4 zwycięstwa, w tym finale z Mistrzem Polski Juniorów Szymonem Szymańskim.

Inny ze złotych medalistów czerwcowych MPJ – Michał Kowalczyk ponownie był najlepszy w kategorii -73kg. W dzisiejszym turnieju jego finałowym przeciwnikiem był Jakub Witkowski.

W dobrej formie są także m.in. Dmitrij Janczylik (-90kg) i Jakub Sordyl (+100kg). W pojedynkach finałowych pokonali – odpowiednio – Cezarego Kotwickiego i Grzegorza Teresińskiego, który zajął 3 miejsce w 65 MP Seniorów w Opolu.

Po złoto na sochaczewskich matach sięgnęli również: Adam Małolepszy (55 kg), Bartosz Naczyński (60 kg) i Filip Karczyk (-100kg).

Tymczasem w Olbii na Sardynii Katarzyna Sobierajska (-70kg) została brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek.

Komplet wyników Polski Zwiazek Judo (pzjudo.pl)