Puchar Polski Juniorów: uczestnicy MEJ wystąpią w Sochaczewie

Kilkoro uczestników niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu wystąpi w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów. Zawody odbędą się w niedzielę, 10 października w Sochaczewie.

Na liście startowej są m.in. Aleksandra Sokołowska (-63kg), Michał Kowalczyk (-73kg), Bartosz Borzęcki (-81kg), Dmitrij Janczylik (-90kg), Jakub Sordyl (+100kg).

Z tej grupy w poprzedni weekend brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu zdobyła Aleksandra Sokołowska. Dmitrij Janczylik i Jakub Sordyl zajęli 7 lokatę, a w turnieju startowali także m.in. Michał Kowalczyk i Bartosz Borzęcki.

W pucharowej rywalizacji zabraknie czwórki naszych reprezentantów, którzy w piątek i sobotę walczyć będą na Mistrzostwach Świata Juniorów we Włoszech. Są to Katarzyna Sobierajska (-70kg), Kinga Wolszczak (+78kg), Michał Jędrzejewski (-100kg), Wojciech Kordyalik (+100kg).

W ME Juniorów brązowe medale wywalczyli Michał Jędrzejewski i Wojciech Kordyalik (+100kg), 5 pozycję zajęła Kinga Wolszczak, a ubiegłoroczna złota medalistka Katarzyna Sobierajska bardzo dobrze walczyła w zawodach drużynowych.

Spośród uczestników sierpniowych ME Kadetów w Rydze, w Pucharze Polski Juniorów w Sochaczewie mają walczyć m.in. Aleksandra Kowalewska -70kg, Jakub Kuczyński -73kg, Damian Kubiak -90kg.

Tegoroczne MP Juniorek i Juniorów odbyły się w czerwcu w Warszawie. Grupa medalistów tej imprezy będzie rywalizować w niedzielę w krajowym Pucharze.