Puchar Polski Juniorów: wygrane Adama Stodolskiego i Wojciecha Kordyalika

W Trzciance koło Piły odbył się Puchar Polski Juniorów. Wśród zwycięzców są brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów Wojciech Kordyalik i 5 zawodnik Mistrzostw Świata Kadetów 2017 Adam Stodolski.

17-letni Wojciech Kordyalik wygrał dziś 5 walk w wadze +100kg, w tym w finale z Michałem Jędrzejczykiem (PKS Gwardia Olsztyn). Adam Stodolski, który w najbliższą sobotę skończy 19 lat, wystąpił w kategorii -81kg i pokonał 4 rywali. Jego finałowym przeciwnikiem był Jakub Pankowski (Klub Judo AZS Opole).

W dniu urodzin 2 marca Adam Stodolski ma walczyć w seniorskim European Open w Arenie Ursynów w wadze -73kg. A od 8 do 10 marca najlepsi juniorzy startować będą w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski w tej grupie wiekowej w Poznaniu.

Złoty medal w PPJ w Trzciance zdobyła też rywalizująca w kategorii -48kg Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom), która w 2017 roku wywalczyła brąz MP Seniorek w Opolu. Wszystkie 4 dzisiejsze pojedynki rozstrzygnęła przed czasem.

W 2 wagach zwyciężały judoczki SGKS Wybrzeże Gdańsk -63kg Barbara Fałtynowicz i -78kg - Julia Jaśkiewicz.