Puchar Polski Kadetów: zwycięstwa Wiktorii Ślązok i Damiana Kubiaka w Piasecznie

Z udziałem 364 judoków – 251 zawodników i 113 zawodniczek – odbył się w podwarszawskim Piasecznie Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Wśród zwycięzców byli Wiktoria Ślązok (-48kg), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów, i Damian Kubiak (-90kg), zwycięzca niedawnego Pucharu Europy w Fuengiroli.

W walkach finałowych Wiktoria Ślązok wygrała z Lidią Jędrzejek (Safari 152 Warszawa), a Damian Kubiak pokonał Mateusza Oleksego (Czarni Bytom).

W lutym w PE w Hiszpanii brązowe krążki wywalczyli m.in. Kamil Michna (-60kg/Czarni Bytom) i Kamil Kustrzycki (-66kg/Gwardia Koszalin). W sobotę obaj triumfowali w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych.

W pojedynkach o złoto Kamil Michna pokonał Franciszka Koźlika (AZS AWF Katowice), zaś Kamil Kustrzycki wygrał z Pawłem Steckim (Czarni Bytom).

Z dobrej strony pokazali się medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików, m.in. pierwsze miejsce zajęła w wadze -44kg Natasza Potok (MOSiR Tuchów), a drugi był startujący w kategorii -73kg Mikołaj Kaczorek (Czarni Bytom) oraz rywalizujący w -81kg Franciszek Lewandowski (Czarni Bytom).

Najlepsi byli, odpowiednio, Kamil Bouatia (Ryś Warszawa) i Fabrycjusz Tarkowski (AZS Opole).

W rywalizacji młodzików w MP, rozegranych pod koniec listopada 2021 roku w Pile, Natasza Polok i Mikołaj Kaczorek zdobyli złote medale.

Za tydzień, tj. 11 – 13 marca, w Rybniku odbędą się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.