POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski Młodzików i Kadetów oraz camp w Gdyni

Niespełna 3 miesiące pozostały do Indywidualnych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze. W ramach przygotowań nasi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizowali w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów (Juniorów Młodszych) - Judo Baltic Cup - w Gdyni w dniach 29-30 maja.

Po zawodach wezmą udział w 2-dniowym campie szkoleniowym, który poprowadzą znakomici przed laty reprezentacyjni judocy, trenerzy Marian Tałaj (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Wicemistrz Europy), Przemysław Matyjaszek (2-krotny medalista Mistrzostw Europy oraz 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata) oraz trener kadry narodowej kadetów Tomasz Jopek.

IME w łotewskiej stolicy odbędą się w dniach 17-19 sierpnia. Wcześniej w kalendarzu Europejskiej Unii Judo są Puchary Europy kadetów w chorwackim Poreczu, czeskich Teplicach i Bukareszcie. Ważnym etapem przygotowań i selekcji Biało-Czerwonych będą zbliżające się zawody pucharowe w Gdyni.

W sobotę, 29 maja w Judo Baltic Cup wystartują młodzicy z roczników 2006 i 2007. Walki rozgrywane będą w następujących wagach: młodziczki od -36kg do +70kg i młodzicy od -42kg do +90kg.

W niedzielę, 30 maja do zmagań przystąpią kadeci urodzeni w latach 2004-2005. Najniższe kategorie to odpowiednio -40kg i -46kg, a najwyższe podobnie jak wśród młodzików +70kg i +90kg.

Zawody pucharowe oraz camp odbędą się na 5 matach w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska.

Organizatorami Pucharu Polski są Polski Związek Judo, GCS Gdynia, Urząd Miasta w Gdyni, UKS Opty Gdynia.