Puchar Polski Seniorów i Seniorek: Daria Pogorzelec zwyciężyła w Warszawie

Po długiej przerwie na krajowych matach wystartowała utytułowana i doświadczona Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk). W sobotę zajęła 1 miejsce w wadze -78kg w zawodach Pucharu Polski w Warszawie. Wygrała wszystkie trzy walki, w tym m.in. z koleżanką klubową Julią Jaśkiewicz, która uplasowała się na 2 lokacie.

31-letnia Daria Pogorzelec, 5 zawodniczka Mistrzostw Świata w 2015 roku i 7 judoczka Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, przyznała, że ma zaplanowanych kilka startów. - Na pewno chciałabym pokazać się na Mistrzostwach Polski, a po drodze wystartować w Pucharze Europy w Portugalii i Mistrzostwach CISM, które prawdopodobnie odbędą się w Polsce.

W sobotę złote medale w Warszawie zdobyły także: -48kg Paulina Szlachta (AZS AWF Wrocław), -52kg Aleksandra Kaleta (Judo Wolbrom), -57kg Anna Dąbrowska (AZS AWF Wrocław), -63kg Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek), -70kg Urszula Hofman (Polonia Rybnik) i +78kg Anna Załęczna (Judo Toruń).

W rywalizacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium: -60kg Anton Kleinos (Ryś Warszawa), -66kg Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław), -73kg Ksawery Morka (Rys Warszawa), -81kg Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław), -90kg Tomasz Szczepaniak (AZS Opole), -100kg Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa) i +100kg Jakub Sordyl (Galeon Gdynia).

W bardzo ciekawych zmaganiach w wadze -73kg drugi był Adam Stodolski (Leśnik Kaczory), na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice) i Dominik Król (Judo Wolbrom).

Trzecie miejsca zajęli także m.in. w kategoriach -57kg Arleta Podolak (Gwardia Warszawa) i startujący w -90kg Sebastian Marcinkiewicz (Praesidium Wrocław), a 5. był Wojciech Kordyalik (Śląsk Wrocław) +100kg.