POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski Seniorów i Seniorek: silna obsada zawodów w Warszawie

Około 160 zawodniczek i zawodników zostało zgłoszonych do Pucharu Polski Seniorów i Seniorek, który odbędzie się w sobotę 11 czerwca w hali sportowej Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie. Organizatorami silnie obsadzonego turnieju są Polski Związek Judo i Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo, a partnerem Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na liście startowej jest ok. 60 judoczek i ponad 100 judoków z klubów całego kraju. Nie brakuje medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wagowych, jak np. Aleksandry Kalety -52kg, Arlety Podolak -57kg, Angeliki Szymańskiej -63kg, Katarzyny Sobierajskiej -70kg, Beaty Pacut i Darii Pogorzelec -78kg.

- Angelika wystąpi w Pucharze Polski, a następnie mamy dwa campy w Chorwacji i Hiszpanii, a później turnieje GS w Budapeszcie i GP w Zagrzebiu – mówi Aneta Szczepańska, trenera współpracująca z PZJudo i trenerka klubowa Angeliki Szymańskiej w Olimpijczyku Włocławek.

Wśród mężczyzn rywalizować będą między innymi: -73kg Wiktor Mrówczyński i Adam Stodolski, -81kg Damian Szwarnowiecki i Paweł Drzymał, -100kg Oleksii Lysenko i Kacper Szczurowski i +100kg Wojciech Kordyalik.

Zaraz po zawodach pucharowych w Warszawie kadrowicze wyjeżdżają na camp do chorwackiego Poreča. Juniorzy mają zaplanowane zgrupowanie z kolei we włoskim Riccione.

Reprezentanci Polski, trenowani przez głównego szkoleniowca Rashada Hasanova, w dniach 24-26 czerwca startować będą w Grand Slamie w Mongolii, a z kolei kadrowiczki (trener Paweł Zagrodnik) powalczą w lipcu w Grand Slamie na Węgrzech i Grand Prix w Chorwacji. Tam będą też rywalizować nasi zawodnicy.

Puchar Polski w Warszawie – w poszczególnych kategoriach wagowych zgłoszeni są między innymi (wybrane nazwiska):

kobiety

-48kg Paulina Szlachta, Oliwia Onysk, Natalia Stokłosa; -52kg Aleksandra Kaleta, Aleksandra Janeczko; -57kg Arleta Podolak, Anna Dąbrowska, Łucja Obal; -63kg Angelika Szymańska, Martyna Glubiak; -70kg Katarzyna Sobierajska, Eliza Wróblewska, Urszula Hofman, Agata Pałka; -78kg Beata Pacut, Daria Pogorzelec, Paulina Dziopa; +78kg Anna Załęczna

mężczyźni

-60kg Anton Kleinos, Paweł Tylek, Patryk Łoziak; -66kg Szymon Szymański, Szymon Śmiegel, Przemysław Litwin; -73kg Ksawery Morka, Wiktor Mrówczyński, Adam Stodolski; -81kg Damian Szwarnowiecki, Paweł Drzymał; -90kg Damian Stępień, Dmitrij Janczylik, Tomasz Szczepaniak, Sebastian Marcinkiewicz; -100kg Oleksii Lysenko, Kacper Szczurowski, Nikodem Kubiak; +100kg Wojciech Kordyalik, Jakub Sordyl, Miłosz Kłos.