Puchar Polski Seniorów: Szwarnowiecki i Drzymał poza finałem

Nie zabrakło niespodzianek w rozegranym w podwarszawskim Józefowie Pucharze Polski Seniorów. W wadze -81kg w finale zabrakło piątego zawodnika Mistrzostw Świata Seniorów 2018 Damiana Szwarnowieckiego i aktualnego Młodzieżowego Wicemistrza Europy Pawła. Obaj zdobyli brązowe medale. Wygrał Kyrylo Wesełowski, a drugie miejsce zajął Sebastian Gwóźdź.

W półfinałach Kyrylo Wesełowski wygrał z Pawłem Drzymałem, a Sebastian Gwóźdź pokonał Damiana Szwarnowieckiego. W finale zwyciężył judoka AZS AWF Warszawa, zaś w walkach o brązowe krążki Paweł Drzymał triumfował w pojedynku z Bartoszem Ponichterą, a były Mistrz Europy Młodzieżowców i Juniorów Damian Szwarnowiecki wygrał z Adrianem Pełką.

W kategorii -73kg złoty medal zdobył były Mistrz Polski Mateusz Garbacz, który w decydującej walce pokonał Adama Stodolskiego. W wadze -66kg w Józefowie najlepszy był Arkadiusz Makarewicz, który triumfował także rok temu w zawodach otwarcia sezonu - Pucharze Polski w podwrocławskiej Sobótce.

W pozostałych wagach w sobotę wygrywali Szymon Śmiegel -60kg, Tomasz Szczepaniak -90kg, zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy do lat 23 Kacper Szczurowski -100kg i Oleksii Lysenko +100kg. Ostatni z zawodników jest Mistrzem Polski w kat. -100kg.

W rywalizacji kobiet po złote krążki sięgnęły m.in. Aleksandra Kaleta -52kg, Arleta Podolak -63kg, Eliza Wróblewska -70kg i Paula Kułaga +78kg. W najniższej wadze -48kg cztery zwycięstwa odniosła Ewa Konieczny. Z kolei w kategoriach -52kg i -57kg aż 4 medale wywalczyły judoczki UKS Judo Wolbrom.

W finale -63kg była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak pokonała inną zawodniczkę WKS Gwardia Warszawa Agatę Zacheję. W kategorii -70kg Eliza Wróblewska, która była już Mistrzynią Polski Seniorek, wygrała z Katarzyną Sobierajską, brązową medalistką ME Kadetek 2019 w Warszawie. W najwyższej kategorii wszystkie trzy walki wygrała Paula Kułaga.

W następnym tygodniu reprezentanci Polski startować będą w Grand Prix w izraelskim Tel Avivie.