POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski w Sobótce: na starcie medalistki Mistrzostw Świata i Europy

Drużynowe Mistrzynie Europy z 2016 roku i Wicemistrzynie Świata z 2015 roku wystąpią w zawodach Pucharu Polski Seniorów, które w najbliższą sobotę 2 lutego odbędą się w Sobótce koło Wrocławia.

Na liście startowej jest 140 zawodników i zawodniczek w 14 kategoriach wagowych. Wystąpią m.in. finalistki największych imprez w rywalizacji drużynowej np. Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Arleta Podolak, Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec i Anna Załęczna.

- Moje zalecenie w stosunku do zawodników jest jasne - jeżeli chcą być finansowani przez Polski Związek Judo w startach zagranicznych, muszą wystartować w Pucharze Polski lub Mistrzostwach Polski, a więc przynajmniej raz na pół roku – mówi Mirosław Błachnio, główny trener reprezentacji, który liczy na dobrą dyspozycję kadrowiczów.

Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody w Sobótce na otwarcie krajowego sezonu 2019. W wadze -48kg rywalizować będzie m.in. Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom), -52kg Agata Perenc (KS Polonia Rybnik), Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa), -57kg Anna Borowska (Kejza Team Rybnik), Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik), Arleta Podolak (WKS Gwardia Warszawa), -63kg Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), -70kg Agata Ozdoba-Błach (KS AZS AWF Wrocław), Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk), +78kg Anna Załęczna (TKS Judo Toruń).

W kategorii -78kg zabraknie Beaty Pacut (GKS Czarni Bytom). – Ustaliliśmy z trenerem, że rozpocznę starty od Grand Prix w Gruzji pod koniec marca – mówi brązowa medalistka trzech ubiegłorocznych turniejów rangi Grand Slam i Grand Prix.

W turnieju mężczyzn zgłoszeni są m.in. -90kg Rafał Kozłowski (KS AZS AWF Wrocław), Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik), Damian Stępień (AZS UW Warszawa), -100kg Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa), Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice). W tej wadze wystąpi też członek sztabu trenerskiego reprezentacji Igor Dzierżanowski (UKJ ASzWoj Warszawa), który bardzo dobrze spisał się podczas MPS 2018 w Warszawie. W kat. +100kg liderem kadry Biało-Czerwonych jest Maciej Sarnacki (KS Gwardia Olsztyn)

Krajowa młodzież będzie miała okazję powalczyć również z tak znanymi i doświadczonymi zawodnikami jak Tomasz Kowalski (KJ AZS Opole) w wadze -73kg i Łukasz Błach (WKS Śląsk Wrocław) w kategorii -81kg.