POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski: Wicemistrzynie Europy powalczą w Luboniu

Srebrne medalistki turnieju drużynowego Mistrzostw Europy w Warszawie, m.in. Karolina Pieńkowska (-52kg) i Anna Załęczna (+78kg) wystąpią jutro w Pucharze Polski seniorek i seniorów w Luboniu. Tydzień później Polaków czeka start w European Open w Bukareszcie.

Z finałowego meczu ME z Francją (0-5), w sobotę w PP powalczą wspomniane Karolina Pieńkowska i Anna Załęczna. Do turnieju zgłoszona jest także m.in. Anna Borowska (-57kg), która walczyła w spotkaniu półfinałowym z Niemkami (3-2).

Na liście startowej są również Eliza Wróblewska (-70kg) czy Anita Formela (+78kg).

W zawodach mężczyzn nie zabraknie wielu judoków z krajowej czołówki, na czele z brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Piotrem Kuczerą (-90kg). w tej samej kategorii są Rafał Kozłowski, Tomasz Szczepaniak, Jakub Ozimek i Eryk Ryciak.

W wadze -66kg wystąpią np. Bartłomiej Garbacik, Łukasz Golus i Arkadiusz Makarewicz, a najliczniej obsadzone są -73kg i -81kg. Do pierwszej z nich zgłosili się m.in. Adam Brysz, Tomasz Czerniawski, Łukasz Wala oraz Paweł Wawrzyczek, a do wyższej - Radosław Koszczyński i Aleksander Wrona.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w kat. -100kg, w której startować będą Igor Dzierżanowski, Mariusz Krueger i Kacper Szczurowski, zaś w plusie Damian Nasiadko i Patryk Broniec.

- Puchar Polski Seniorów w Luboniu to ważne zawody w kalendarzu Polskiego Związku Judo. Dla wszystkich startujących będzie to możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i pokazania, że przedstawiają wartość dla kadry narodowej seniorów. Dla Piotra Kuczery to jedynie początek przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie - mówi trener męskiej reprezentacji Zbigniew Pacholczyk.

Za tydzień Polaków czeka European Open w Rumunii. Na liście startowej jest ponad 20 osób, m.in. Aleksander Beta (-66kg), Damian Szwarnowiecki (-81kg), Patryk Ciechomski (-90kg), Maciej Sarnacki (+100kg) oraz Agata Perenc (-52kg) i Beata Pacut (-78kg).