Pucharowe sukcesy Polaków w Sarajewie i Kownie

W Pucharze Europy seniorów w Sarajewie Wiktoria Lis zdobyła złoty medal w kategorii +78kg. W niedzielę Biało-Czerwoni bardzo dobrze spisali się nie tylko w Bośni i Hercegowinie, ale także w juniorskim Pucharze Europy w Kownie.

Wiktoria Lis wygrała trzy walki z rywalkami z krajów bałkańskich, w tym w finale z Serbką Anastasiją Bogdanović.

Srebro zdobyła Aleksandra Turek -78kg, a brąz Anna Dyba -78kg, Jakub Bogdaniuk -100kg, Grzegorz Teresiński +100kg, Patryk Broniec +100kg.

Aleksandra Turek przegrała w finale z Niemką Leą Schmid. Natomiast w pojedynkach o brązowe krążki triumfowali: Anna Dyba z Pauliną Muszyńską, Jakub Bogdaniuk z Czarnogórcem Aleksandarem Tomiciem, Grzegorz Teresiński z Serbem Andriją Tosiciem i Patryk Broniec z Pavle Vujnoviciem z Bośni i Hercegowiny.

Z kolei wśród juniorów srebro wywalczyli Kinga Klimczak -52kg, Fabrycjusz Tarkowski -81kg (finały z Francuzką Sarah Bothy i Ukraińcem Igorem Tsurkanem), zaś na trzecim stopniu podium stanęli: Barbara Twarowska -48kg, Kinga Chmielewska -57kg, Michał Wąsikowski -90kg, Damian Kubiak -100kg.

Fabrycjusz Tarkowski odniósł 4 zwycięstwa przed czasem, pokonując m.in. Ukraińców Mykhailo Khoroshailova i Stanislava Korchemliuka.

Na 5 pozycjach w niedzielę sklasyfikowani zostali: Juniorzy Oliwia Kożuch -48kg, Wiktoria Ślązok -52kg, Julia Bulanda -57kg.