POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Pucharowy sprawdzian juniorów w Opolu

Ponad 280 zawodników i zawodniczek zgłoszonych jest do sobotniego Pucharu Polski Juniorów w Opolu. Na liście startowej są i reprezentanci kraju, i medaliści Mistrzostw Polski, ale nie tylko wśród juniorów, lecz także kadetów.

- Wystartuje dużo judoków urodzonych w 2003 roku oraz kilku kadetów i bardzo jestem ciekawy ich rywalizacji ze starszymi rocznikami juniora – mówi Marek Kręcielewski, główny trener kadry narodowej juniorów.

Niestety z powodu kontuzji zabraknie Wojciecha Grądzkiego -73kg i Wojciecha Kordyalika +100kg. Zgłoszony jest natomiast Dymitr Janczylik -90kg, który zajął 7 miejsce podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Poreczu.

W kategoriach -66kg i -73kg zgłoszonych jest łącznie 91 zawodników – 42 i 49.

- Wśród juniorek na liście uczestniczek są m.in. Zuzanna Łogożna, która uplasowała się na 7 lokacie w MEJ 2020 w -57kg. W Opolu jest zgłoszona w -63kg. Mają wystąpić także np. Ola Szulc (-52kg) i Ola Sokołowska (-63kg) i wiele innych medalistek ostatnich Mistrzostw Polski Juniorek – przyznał Jacek Kowalski, selekcjoner kobiet reprezentacji juniorek.

Z juniorskiej ekipy w ten weekend w seniorskim European Open w Pradze będzie walczyła Kinga Wolszczak (+78kg).

- W Czechach miała rywalizować także Mistrzyni Europy Juniorek Kasia Sobierajska (-70kg), ale doznała urazu, więc nie zobaczymy jej ani w Czechach ani w Opolu. Martyna Glubiak jeszcze leczy kontuzję. Z jej powodu musiała opuścić obóz w Zakopanem. Puchar Polski to zawody, w których mogą się pokazać pozostałe kadrowiczki – dodał szkoleniowiec.

Najważniejszymi startami w 2021 roku dla juniorskiej reprezentacji Biało-Czerwonych będą Mistrzostwa Europy w Luksemburgu i Mistrzostwa Świata we Włoszech. Obie imprezy odbędą się w drugiej połowie sezonu.

Mistrzostwa Polski Juniorów są zaplanowane w terminie 27-28 lutego w Warszawie.