POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Reprezentanci Polski trenują w COS OPO w Zakopanem

Polscy judocy, przygotowujący się do Mistrzostw Świata i Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych, trenują na zgrupowaniach w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Na ponad 3-tygodniowym obozie w stolicy polskich Tatr przebywa kadra narodowa seniorów, prowadzona przez trenera Rashada Hasanova. Wśród kilkunastoosobowej grupy powołanych zawodników jest Piotr Kuczera, aktualny Wicemistrz Europy (zawody odbyły się w Sofii) i brązowy medalista niedawnego turnieju Grand Prix w Zagrzebiu.

Reprezentacja seniorek, której szkoleniowcem jest Paweł Zagrodnik, z końcem tego tygodnia opuszcza zakopiański ośrodek. W gronie trenujących są m.in. ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko i Angelika Szymańska, która kilka tygodni temu wywalczyła srebro podczas Grand Slamu w Budapeszcie.

Następnie żeńska reprezentacja trenować będzie w Narodowym Centrum Sportowym Papendal w okolicy Arnhem (Holandia) oraz w Houlgate w Normandii (Francja). Pierwszy camp zaplanowany jest w dniach 13-18 sierpnia, a drugi 19-28 sierpnia.

Do Papendal pojedzie 9 zawodniczek z kadry - Paulina Szlachta, Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Anna Dąbrowska, Angelika Szymańska, Eliza Wróblewska, Beata Pacut-Kłoczko, Kinga Wolszczak oraz z powołań klubowych Agata Szafran, Anna Dyba, Urszula Hofman. Natomiast we Francji trenować będą Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Angelika Szymańska, Beata Pacut-Kłoczko, Kinga Wolszczak oraz Eliza Wróblewska (powołanie klubowe).

Seniorzy i seniorki szykują się do Mistrzostw Świata, które od 6 do 13 października rozgrywane będą w Taszkencie. Z kolei młodzieżowcy, obecnie również trenujący w Zakopanem, swoje Mistrzostwa Europy U-23 mają w dniach 28-30 października w Sarajewie.

Również w stolicy Bośni i Hercegowiny, od 24 do 28 sierpnia, odbywać się będą Mistrzostwa Świata Kadetów. Ostatnie zgrupowanie Polaków rozpocznie się 10 sierpnia w COS w Zakopanem.

Juniorki i juniorzy do końca lipca trenowali w Zakopanem. W następnym tygodniu Katarzyna Sobierajska -70kg, Marcin Kowalski -73kg i Michał Jędrzejewski -100kg wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata do ekwadorskiego Guayaquil (10-14 sierpnia). W połowie września Praga będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów.