POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Reprezentanci Polski trenują w Zakopanem przed kwalifikacjami olimpijskimi

Za niewiele ponad miesiąc w Mongolii (Grand Slam w Ułan Bator) rozpoczną się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Biało-Czerwoni, w tym Wicemistrz Europy Piotr Kuczera (-100kg), od kilku dni trenują w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Zgrupowanie w Zakopanem, z udziałem zawodników z kadry seniorów i młodzieżowej oraz juniorskiej, potrwa do 27 maja. W sumie jest ponad 30 zawodników, a sztab szkoleniowy tworzą główni trenerzy Rashad Hasanov (seniorzy), Marek Kręcielewski (juniorzy) i trener współpracujący Łukasz Kiełbasiński. Fizjoterapeutą jest Tomasz Michalak.

Na obozie trenuje m.in. srebrny medalista ME Piotr Kuczera oraz uczestnicy niedawnych Mistrzostw Europy w Sofii Wiktor Mrówczyński, Adam Stodolski i Sebastian Marcinkiewicz.

- Jeśli chodzi o kontuzjowany palec, jeszcze odczuwam ból, ale to nic poważnego – mówi Piotr Kuczera. Natomiast trener Rashad Hasanov dodał: - Obserwujemy jak czuje się Piotr pod względem zdrowia i zobaczymy czy uraz ręki pozwoli, aby mógł trenować na 100 proc.

W czerwcu Biało-Czerwoni mają zaplanowany m.in. European Open w Madrycie, obóz w chorwackim Poreczu i występ w Grand Slamie w Mongolii, a w pierwszej połowie lipca Grand Slam w Budapeszcie i Grand Prix w Zagrzebiu.

W czerwcu odbędzie się kilka turniejów rangi Pucharu Europy Juniorów, zaś ME w tej kategorii wiekowej odbędą się we wrześniu w Czechach. Wcześniej najlepsi Polacy wystartują w Mistrzostwach Świata w Ekwadorze. Z kolei seniorskie MŚ rozegrane zostaną w październiku w Uzbekistanie.