POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sezon 2018 - Mistrzostwa Świata w Baku, Mistrzostwa Europy w Tel Avivie

Mistrzostwa Świata odbędą się w azerskim Baku, a Mistrzostwa Europy w izraelskim Tel Avivie - to najważniejsze turnieje w 2018 roku. W Warszawie rozegrany zostanie European Open Seniorów, w Gdyni Puchar Europy Juniorów, a w Bielsku-Białej Puchar Europy Kadetów.

Kilka tygodni później niż w ostatnich latach odbędą się Mistrzostwa Świata Indywidualne i Drużynowe. Tym razem federacja IJF umieściła te zawody w swoim kalendarzu w terminie 20-27 września w Baku. Mistrzostwa Europy zaplanowane są od 26 do 28 kwietnia w Tel Avivie.

Start 2-letnich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 wyznaczony został podczas Grand Prix w chińskim Hohhot w terminie 25-27 maja.

W Polsce najważniejszymi turniejami będą European Open Kobiet w Warszawie 3-4 marca (mężczyźni w tym samym czasie startować będą w Pradze), Otwarty Puchar Europy Kadetów w Bielsku-Białej 19-20 maja i Otwarty Puchar Europy Juniorów w Gdyni 7-8 lipca.

Nowością w seniorskim kalendarzu będą Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w dniu 18 lipca w rosyjskim Jekaterynburgu. Ta konkurencja znalazła się w programie Igrzysk w Tokio.

Zmianą jest także przyznanie niemieckiej federacji turnieju o statusie Grand Slam. Dotychczasowe zawody Grand Prix w Düsseldorfie (23-25 lutego 2018 roku) dołączą do turniejów w Paryżu, Tokio, Baku, Jekaterynburgu i Abu Dhabi, które mają rangę Grand Slam.

Mistrzostw Europy Juniorów odbędą się w dniach 6-9 września w bułgarskiej Sofii, a ME Kadetów 28 czerwca - 1 lipca w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.