Sprawdzian juniorek i juniorów w Pucharze Europy w Atenach

W dniach 26-27 marca kilkoro polskich juniorek i juniorów wystąpi w Pucharze Europy w Atenach. - Kadrowicze startują z powołań klubowych – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji juniorów.

Do zawodów w greckiej stolicy zgłoszeni są Igor Błaszczak -60kg, Krzysztof Klimkiewicz -66kg, Marcin Kowalski -73kg, Natalia Stokłosa -48kg, Kinga Klimczak -52kg, Oliwia Wątorek -57kg, Agata Pałka -63kg, Natalia Nowaczyk -78kg.

A już za miesiąc (23 – 24 kwietnia) Puchar Europy Juniorów w Poznaniu. To jeden z kluczowych turniejów przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy i Świata.

- Kwalifikacje do imprez mistrzowskich rozpoczynamy PEJ w Poznaniu, który odbędzie się dzięki uporowi i wysiłkom Prezesa Jacka Zawadki i Zarządu PZ Judo – dodał trener Marek Kręcielewski.

Podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Rybniku Oliwia Wątorek , Natalia Nowaczyk i Marcin Kowalski zdobyli złote medale, Natalia Stokłosa, Igor Błaszczak i Krzysztof Klimkiewicz srebrne, zaś Kinga Klimczak i Agata Pałka brązowe.

Do PE juniorów w Atenach zgłosiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników z 28 krajów.

Poprzednie zawody tej rangi w stolicy Grecji odbyły się w 2019 roku, a Polacy wywalczyli 7 krążków. Na najwyższym stopniu podium stanęła Angelika Szymańska w wadze -63kg.