POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Srebrny medal Kingi Wolszczak we Włoszech

Świetny początek juniorskich startów w wykonaniu 17-letniej Kingi Wolszczak (+78kg). W Atenach zdobyła brązowy medal, a dziś w Lignano wywalczyła srebro w Pucharze Europy. W finale walczyła z Mistrzynią Europy Kadetek Francuzką Leą Fontaine.

We włoskim turnieju Polka wygrywała walki ze Słowenką Andreją Tomazić, Chorwatką Heleną Vuković i w półfinale w 48 sek z Rosjanką Veroniką Artamonovą. W pojedynku o złoty medal wrocławiance nie udało się zrewanżować Lei Fontaine za porażkę w ćwierćfinale ubiegłorocznych ME Kadetek w Sarajewie.

Bardzo blisko podium w tej samej kategorii była 19-letnia Julia Świątkiewicz, która w marcu triumfowała w PEJ w Coimbrze. Dzisiaj przegrała z Holenderką Marit Kamps, a następnie w walkach repesażowych pokonała Brytyjkę Emily Ritchie i Rosjankę Ekaterinę Shagaevą. Niestety o brąz uległa Veronice Artamonovej.

Na 7 miejscu w Lignano, po zwycięstwach w 3 z 5 pojedynków, uplasowała się Aleksandra Gaj (-78kg),

W czeskich Teplicach rozgrywany był Puchar Europy Kadetów. Na 5 lokatach sklasyfikowani zostali Michał Kowalczyk (-66kg), Dawid Mechowski (-90kg) i Oliwia Onyśk (-40kg), na 7 - Łukasz Wysocki (-60kg) i Anna Zakrzewska (-40kg), a na 9 - Alicja Gowarzewska (-48kg), Zuzanna Banaszek i Katarzyna Sobierajska (obie -70kg).

Po zdobyciu w tym roku srebrnego medalu w Fuengiroli i brązowego medalu w Zagrzebiu, Michał Kowalczyk zaczął zawody w Czechach od 4 zwycięskich walk. W półfinale przegrał w dogrywce z Azerem Nahidem Ismayilovem, a walce o brąz uległ jego rodakowi Matinowi Rzazade. Oliwia Onyśk (-40kg) pokonała 3 rywalki, o brąz porażka z Turczynką Dogą Suren. Dawid Mechowski doszedł do półfinału po wygraniu 3 pojedynków, a następnie został pokonany przez Niemca George Udsilauriego i Bułgara Stanislava Stefanova.