POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczniowe zgrupowania juniorów młodszych w Żywcu i Spale

Zgrupowaniami w Żywcu (15-21.01) i Spale (22-31.01) rozpocznie kadra narodowa juniorów młodszych przygotowania do sezonu 2023. Pierwsze starty są zaplanowane na marzec, w tym w nowo powstałym cyklu International Tour dla judoków z Polski, Czech, Słowacji.

Wśród powołanych na zbliżające się obozy są m.in.: Maria Jesionek -57kg, Emilia Bielawska -57kg, Magda Glubiak -63kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, Franciszek Michalak -55kg, Szymon Szulik -66kg, Szymon Brzuszczyński -73kg, Mikołaj Kaczorek -73kg.

Z reprezentantkami kraju pracować będzie sztab trenerów, a głównym szkoleniowcem Biało-Czerwonych jest Tomasz Jopek.

- Kilkoro osób ubiegłorocznymi wynikami pokazało, że zasłużyło na miano współliderów kadry. Ale też będziemy dawać szansę zawodniczkom i zawodnikom z rocznika 2007, przed którymi 2 lata rywalizacji w kadetach. Jedną z nowych osób jest Amelia Ptasińska -63kg, zwyciężczyni Pucharu Polski w Oleśnicy. Jest jeszcze m.in. Zuzanna Kołakowska, Mistrzyni Polski młodziczek kategorii 52 kg i jeszcze wiele młodych zawodników I zawodniczek – mówi trener Tomasz Jopek.

Klubowo młodzi judocy wystąpią w lutym w Pucharach Europy w Neapolu i Fuengiroli, zaś reprezentacja Polski zacznie tegoroczną rywalizację międzynarodową od Pucharu Europy w Zagrzebiu.

- Bardzo ciekawie zapowiada się International Tour, cykl 5 turniejów w Polsce, Czechach, Słowacji. Liczę na dobrą frekwencję naszych klubów i zawodników. Nowe zawody mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, bo rywale mają juniorów młodszych na dobrym poziomie, a każda walka z zagranicznym judoką jest cennym doświadczeniem – uważa Tomasz Jopek.

W marcu International Tour zagości w Ostrawie (Czechy) i Pezinoku (Słowacja).

- W 2023 roku mamy trzy główne imprezy – Mistrzostwa Świata, Europy oraz EYOF, a także bardzo ważny jest dla nas Puchar Europy w Bielsku-Białej – przyznał szkoleniowiec.