POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: piąty medal dla Polski

Po czterech brązowych medalach zdobytych w turnieju indywidualnym, dziś nasze judoczki wywalczyły brąz w zawodach drużynowych podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. W decydującym meczu Polki wygrały z Włoszkami 3:1.

Polskie judoczki zaczęła wtorkową rywalizację od zwycięstwa z Brazylią 3:2. Karolina Pieńkowska (-52kg) wygrała z Larissą Pimentą, Agata Ozdoba-Błach (-63kg) z Alexią Castilhos i Daria Pogorzelec (-70kg) z Ellen Santaną. W pozostałych walkach Beata Pacut (+70kg) przegrała z Beatriz Souzą i Anna Borowska (-57kg) z Tamires Da Silvą.

W półfinale reprezentacja Biało-Czerwonych uległa kadrze Chin 0:3. Daria Pogorzelec przegrała w dogrywce z Yan Zi, Beata Pacut z Li Yang i Karolina Pieńkowska z Lan Yu.

W spotkaniu o brąz rywalkami Polek był zespół Italii. Beata Pacut pokonała Eleonorę Geri, a Kinga Kubicka nie sprostała Giulii Pierucci. Polki wyszły na prowadzenie 2:1 po zwycięstwie Arlety Podolak z Martiną Lo Giudice, a decydujący punkt walkowerem wywalczyła Karolina Tałach-Gast. Nie było już konieczności rozgrywania pojedynku między Darią Pogorzelec i Alessandrą Prosdocimo.

Wcześniej indywidualnie brązowe krążki zdobyli Arleta Podolak (-57kg), Eliza Wróblewska (-70kg), Beata Pacut (-78kg) i Piotr Kuczera (-90kg).

W drużynówce mężczyzn Polacy ulegli Francji 0:3, a w poszczególnych pojedynkach w -73kg Wiktor Mrówczyński przegrał z Julienem La Rocca, -81kg Damian Stępień z Quentinem Joubertem, -90kg Rafał Kozłowski po dogrywce z Kevinem Czernikiem.

Z Egiptem kadra Biało-Czerwonych triumowała 3:2 - Damian Stępień pokonał Abdelrahmana Elsayeda, Piotr Kuczera wygrał z Mohamedem Abdelaalem, a Kamil Grabowski z Ahmedem Eldesouky. Wiktor Mrówczyński uległ Ali Elshouni. W kolejnej rundzie repesaży Polacy przegrali z Bahrajnem 1:3. W pierwszym pojedynku Piotr Kuczera zwyciężył Jamsheda Qalandarova, a następnie Kamil Grabowski przegrał z Azamtem Chotchaevem, Wiktor Mrówczyński z Askerbii Gerbekovem plus walkower w wadze -66kg.