POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Świetny dzień juniorek w Gdyni – I dzień Pucharu Europy w Gdyni

2 srebrne i 2 brązowe medale to wynik polskiej reprezentacji po pierwszym dniu Pucharu Europy Juniorów w Gdyni. Medale srebrne zdobyły Klaudia Cieślik (-52kg) i Julia Kowalczyk (-57kg), a brązowe Aleksandra Polkowska (-44kg) oraz Aleksandra Kaleta (-52kg). W sobotę poza okazją do oglądania walk najlepszych młodych judoków w Europie, kibice zgromadzeni w Arenie Gdynia wzięli udział w oficjalnym otwarciu turnieju, a najmłodsi mogli uczestniczyć w treningu UKEMI, prowadzonym przez Marka Kręcielewskiego.
Puchar Europy Juniorów w Judo odbywają się we współpracy z Miastem Gdynia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

- Pierwszy dzień uważam za udany. Cztery medale to nawet więcej niż się spodziewaliśmy, a Zuzia Komarek, która była blisko podium to też świetny wynik. Zabrakło wisienki na torcie, czyli złota na które szanse miały Julia i Klaudia. Cieszy, że mamy nowe kwalifikacje na imprezy mistrzowskie - Klaudia Cieslik wywalczyła dziś kwalifikację na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata, natomiast Ola Kaleta też się znacząco zbliżyła się do zakwalifikowania, szczególnie po punktach za 7. miejsce w Atenach. Zadowolony jestem z wyniku Oli Polkowskiej. To młoda zawodniczka, juniorka młodsza, bardzo dobrze się zapowiadająca, która dzisiaj, mimo silnego obsadzenia wagi osiągnęła dobry wynik. Po takim dniu, czekamy z dużymi nadziejami na jutro. – podsumował występ Polek, Jacek Kowalski trener kadry narodowej juniorek