Świetny pucharowy sprawdzian dla kadetów w Piasecznie

Z udziałem ponad 350 judoków w podwarszawskim Piasecznie odbył się Puchar Polski juniorów młodszych (kadetów). Dzień wcześniej w zawodach tej samej rangi rywalizowali seniorzy.

Wśród zwycięzców była spora grupa złotych medalistów grudniowych Mistrzostw Polski młodzików w Poznaniu. W pucharowym turnieju triumfowali m.in. Tymoteusz Lic (-46kg), Nikodem Gajcy (-50kg), Damian Kubiak (-90kg) oraz Wiktoria Ślązok (-48kg), Julia Bulanda (-57kg), Dominika Kuźma (-70kg) i Oliwia Ziewalicz (+70kg).

W zawodach o PP w Piasecznie wygrywali także Mistrzowie Polski Kadetów z 2020 roku, tj. z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu - Ksawery Ignasiak (-60kg) i Dawid Szulik (-73kg). W pojedynkach finałowych Ksawery Ignasiak wygrał z Bartoszem Gruchalskim, a Dawid Szulik ze Stanisławem Drągiem.

Oprócz wymienionych medalistów zeszłorocznego Otwartego Pucharu Europy Kadetów w Szczyrku, tj. Ksawerego Ignasiaka (złoto) i Dawida Szulika (srebro), w sobotę startowały również np. Daniela Badura (brąz) i Aleksandra Kowalewska (brąz).

W kategorii -57kg Daniela Badura stanęła na 3 stopniu podium razem z Zuzanną Starczyńską, a w finale Julia Bulanda wygrała z Natalią Łukaszewicz. Z kolei Aleksandra Kowalewska wywalczyła srebro w wadze -70kg. Wicemistrzyni PE Kadetów Wiktoria Ślązok w finale -48kg pokonała Kingę Chmielewską.