POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Święto judo weteranów i amatorów w hali Wisły Kraków

Na rok przed zaplanowanymi w Krakowie Mistrzostwami Świata weteranów i w judo kata, w hali miejscowego klubu Wisła odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Weteranów oraz I Mistrzostwa Polski Amatorów w judo. Startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 70 klubów, w tym trenujący w zagranicznych ośrodkach.

Kilka tygodni temu sukcesem zakończyły się rozmowy prezesa Polskiego Związku Judo Jacka Zawadki z władzami światowej federacji, na czele z prezydentem Mariusem Vizerem dotyczące organizacji kolejnych wielkich imprez judo w naszym kraju. Dziś już wiadomo, że jeden z turniejów mistrzowskich odbędzie się jesienią w 2020 roku w Krakowie.

Mistrzostwa Polski weteranów i amatorów były swego rodzaju sprawdzianem oraz testem i organizacyjnym, i umiejętności sportowych na rok przed Mistrzostwami Świata. Wśród startujących nie zabrakło medalistów MŚ i ME, jak np. Krzysztofa Czupryny (M4, -66kg, Kejza Team Rybnik), czy też brązowego medalisty MP Seniorów z 2002 roku Radosława Gajdamakina (M3, -81kg, UKS Feniks Bytom).

W wielkim święcie judo uczestniczyli zawodnicy i zawodnicy z całego kraju. Organizatorami byli Polski Związek Judo, Krakowski Okręgowy Związek Judo oraz TS Wisła Kraków. W rywalizacji weteranów (brązowe i czarne pasy) walczyli judocy w wieku 30-75 lat, natomiast w zawodach amatorów podział wiekowy wynosił 18-30 lat oraz powyżej 30 lat.

Szczegółowe wyniki http://judo.website.pl/mpm2019/