POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Tadżykistan nowym “przystankiem” w drodze na Igrzyska w Paryżu

W drodze po kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu na judoków czeka nowe wyzwanie! Do cyklu IJF Tour dołączył turniej Grand Prix w Duszanbe. Wcześniej w stolicy Tadżykistanu nie było zawodów tak wysokiej rangi.

Porozumienie podpisali prezydent Międzynarodowej Federacji Judo Marius Vizer i prezydent Federacji Judo Tadżykistanu Nurullo Loiqov.

W 2023 roku odbędzie się pierwsza edycja Grand Prix w Duszanbe. Przedstawiciele Tadżykistanu proponowali październik, ale prawdopodobnie będzie to końcówka maja. Zresztą już data 26-28.05 pojawiła się w oficjalnym kalendarzu IJF. Impreza w tym kraju będzie rozgrywana do 2026 roku.

Niedawno w sąsiadującym Uzbekistanie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Świata. W Taszkencie rozgrywany jest także Grand Slam – kolejna edycja 3-5 maja 2023 roku.

Judocy w zawodach najwyższej rangi, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich, rywalizują także m.in. w Gruzji, Azerbejdżanie, Mongolii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a gospodarzem przyszłorocznych MŚ będzie Katar.

Igrzyska Olimpijskie we Francji zaplanowane są w terminie 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku. Kwalifikacje w judo potrwają do 23 czerwca 2024.