POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Tomasz Jopek: budujemy nową reprezentację juniorów młodszych

- Żal, że nie odbyły się Mistrzostwa Europy w Rydze, ale wierzymy, że w czerwcu turniej dojdzie do skutku. Budujemy nową reprezentację juniorów młodszych – mówi Tomasz Jopek, główny trener najmłodszej kadry narodowej w Polskim Związku Judo.

Wszystkie reprezentacje Biało-Czerwonych przebywają obecnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

- Niektórzy z dotychczasowych kadrowiczów skończyli wiek juniora młodszego i są już w juniorach u trenerów Marka Kręcielewskiego i Jacka Kowalskiego, że wspomnę m.in. Jakuba Bogdaniuka -90kg, Jakuba Sordyla +100kg, Aleksandrę Szulc -48kg, czy Martynę Glubiak -63kg – przyznał Tomasz Jopek, selekcjoner kadetów.

W reprezentacji juniorów młodszych pozostało wielu judoków odnoszących sukcesy krajowe i międzynarodowe. Oni będą zapewne tworzyli trzon drużyny narodowej w pierwszym półroczu, które zakończy się ME w dniach 24-27 czerwca.

- Niesamowicie ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsce w składzie w wadze -55kg, w której są m.in. Kamil Michna, Oliwier Nowok, Mateusz Fityka i Stanisław Piechota. Z dotychczasowej reprezentacji pozostali też m.in. Ksawery Ignasiak -60kg, Miłosz Kłos +90kg, Wiktoria Ślązok -48kg, Daniela Badura -57kg, Anna Bednarz -63kg czy Dawid Szulik -73kg, który obecnie leczy kontuzję stopy, ale pojawi się na kolejnym obozie w COS – OPO w Zakopanem w dniach 18-28 lutego – stwierdził szkoleniowiec.

Jesienią 2020 roku w czasie pandemii koronawirusa Biało-Czerwoni rywalizowali w nielicznych zawodach w Polsce i poza naszymi granicami, ale wszędzie tam pokazali się z dobrej strony, m.in. Otwartym Pucharze Europy w Szczyrku.

-Byliśmy zawiedzeni decyzją o odwołaniu Mistrzostw Europy w Rydze, ale mamy nadzieję, że rok 2021 będzie bardziej łaskawy. Pod koniec czerwca prawdopodobnie Łotwa będzie gościć najlepszych europejskich kadetów. A wcześniej mamy zaplanowanych kilka sprawdzianów – dodał trener Tomasz Jopek.

- Tak jak za wspomniałem za miesiąc zgrupowanie w Zakopanem być może z rówieśnikami naszych kadrowiczów z Belgii. W dniach 6-7 marca Puchar Europy w Zagrzebiu, a tydzień później Puchar Polski w Piasecznie. W terminie 10-11 kwietnia mamy nadzieję powalczyć w PE w Teplicach, a następnie Mistrzostwa Polski 23-24 kwietnia oraz PE w Berlinie 1-2 maja. Z kolei Puchar Europy w Bielsku-Białej będzie rozgrywany od 15 do 16 maja. Jestem przekonany, że zbudujemy silną i perspektywiczną reprezentację – mówił selekcjoner.